Fujifilm’in “Küçük Dev (The Little Giant)” olarak adlandırdığı Fujifilm X-T30 fotoğraf makinası elimizde.

Bu videoda Fujifilm X-T30 İnceleme (Review) yapıyoruz. Makinanın tüm teknik özelliklerini, kapasitesini, tasarımsal özelliklerini, fotoğraf ve video kalitesini hem masa başında hem de sahada sizler için inceliyoruz.

Sonuçlar ise şaşırtıcı ve inanılmaz…

Hadi buyrun videoya….

Diğer taraftan Fujifilm X Sistem ile ilgili diğer videolarımız için:

Lightroom Öğreniyorum Serisi için:

Luminar 3 ile 3 dakikada muhteşem fotoğraflar serisi için:

Fotoğraf gezileri serimiz için:

Bu arada kanalımıza abone olarak, videoları beğenerek, soru/yorum ve görüşlerinizi video altlarında paylaşarak, yeni videolardan zamanında haberdar olmak için haberdar ol butonuna basarak verdiğiniz destek için teşekkür ederim.

Bizi izlemeye devam edin…

-~-~~-~~~-~~-~-
“Lightroom CC 2019 Öğreniyorum – 12 / Etiket listesi (Keyword List)”

-~-~~-~~~-~~-~-

source: https://thefirstworldwar.net/

Xem thêm các bài viết về Công Nghệ: https://thefirstworldwar.net/category/cong-nghe/

7 thoughts on “Fujifilm X-T30 İnceleme (Review)

  1. Okan Bey emeğinize sağlık. Türkçe olarak çekilmiş üçüncü X-T30 inceleme videosunu çekmişsiniz. Makineyi sağladıkları için Deniz Hanımlar da (Çeliker) sağ olsun. Tekrar teşekkür ederim. Ben X-T30 piyasaya çıkmadan on gün önce sipariş ettim. 20 Mart tarihinden beri aktif olarak makineyi kullanıyorum. Makineye biraz daha inceleme videosu gelmeseydi videoyu oturup ben çekecektim. Neyse… Q butonun hassasiyeti son gelen güncelleme ile değiştirildi ve eskisi gibi Q butonu ufak bir dokunma ile devreye girmiyor. Ayrıca X-T3'e göre video konusunda bazı eksikleri var. 4K 60 FPS kayıt, H265 codec, HLG modu ve 400 Mbps çekim X-T30'da yok. Ayrıca UHS-II kartları desteklemiyor. Makinenin fiyatı düşünüldüğünde bunlar rahatlıkla kabul edilebilir eksiklikler. Son olarak da başka hiçbir yerde duyamayacağınız iki tane daha dezavantaj belirteyim. Birincisi type-c kablo ile şarj olması muhteşem ama 50 CM'den daha uzun bir type-c kablo ile şarj olmuyor. İkinci olarak da type-c, mikrofon ve mini HDMI kablo aynı anda makineye bağlanamıyor. Birini taksanız diğeri sığmıyor, ikisini taksanız biri araya girmiyor. Garip bir tasarım hatası var. Bu sorun kenarları ince tasarlanmış mikrofon/kumanda bağlantısı ya da mini HDMI kablo ile çözülebiliyor. Uygun bağlantı parçalarını da ancak deneyerek bulabiliyorsunuz.
    Bir de bazı kullanıcılardan 4K video çekemedikleri konusunda şikayetler duydum. Bu tamamen kullanılan SD kartın hızı ile ilgili. Saniyede minimum 85 – 95 MB yazma/okuma hızına sahip olmayan SD kartlara 4K kayıt yapılamıyor. Bu makinenin bir sorunu değil. Bunu da belirtmekte fayda görüyorum. Videolarınız devamını bekliyorum.

  2. Okan abi evvela video için teşekkür ederim. Bende Fujifilm x-t2 var. İşlemci olarak t-30 daha iyi. Sanırım bu etki videoda kendisini daha iyi hissediyor. Benim sorum, x-t2 yerine t-30 almak ne derece mantıklı.(x-t3 çok pahalı). Diğer sorum 16 f2.8 almayı düşünüyorum. Bulunduğum şehirde Fujifilmshop yok. İnceleyemiyorum bu nedenle. Sizce 16mm f2.8 nasıl bir lens? Uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkürler

  3. Üstadım bende geçen cuma x-t10 dan x-t30 a geçiş yaptım.çok yeni ve güzel özellikler eklenmiş ve kullanım kolaylığı artırılmış.aynasız makine almak isteyenlere Fujifilm kullanın, farkı görün derim

  4. X T-3 ile arasındaki en büyük fark 10 bit sanırım.. Bu kadar fiyat farkına rağmen xt3 almak mantıklı mı? Düşündürücü..

  5. Arkadaşlar, Fujifilm X-T30 hakkında görüş ve yorumlarınızı buradan bildirebilirsiniz. Ayrıca, videoların sizin için daha faydalı hale gelmesi için önerilerinizi ve Fujifilm'den incelememi istediğiniz ekipmanları da buradan bana bildirebilirisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *